POOD

ANKH-KOONUSVIIRUKI JA VIIRUKI ALUS 2IN1

Ankh-koonusviiruki ja viiruki alus 2in1 on valmistatud savist ja kaunistatud Ankh sümboliga, millele saad panna 1 viiruki pulga ja 2 koonusviirukit. 

Ankh on kõige populaarsem Egiptuse hieroglüüf. Ankh’i võib kohata praktiliselt igal ajaloolisel Egiptuse seinamaalil või papüüruserullil. Kõige sagedamini hoidsid seda käes jumalad ja valitsejad.

​Ankh’i nimetatakse elu hingetõmbeks, Niiluse võtmeks või “käepidemega ristiks”. Seda sümbolit on seostatud elu, täpsemalt – igavese eluga. Ankh sümboliseerib ka tervikut – mees- ja naisaspekti liitumist ning tervikuks muutumist. Seda peetakse ka kristliku risti eelkäijaks ning arvatakse, et patriarhaatlik kristlus eemaldas ankhilt naisalge (ülesmise pauna, mida sageli käsitletakse ja tõlgendatakse kui üsa).

Ankh’i on sageli kujutatud koos täiendavate dekoratsioonidega – hieroglüüfide, skarabeuside, tiibade (jumalanna Isise või jumal Horuse auks) vms. Ka enamus Egiptuse jumalusi on tahvlitel kujutatud hoides ankh’i silmustpidi käes. Ankh’i kanti ka juba tollal pikaealisust ning teadlikkust soosiva talismanina.

EAN:8718657462585

Diameeter: 10cm

Kaal: ca 500g

Kogu valiku meie imelisi viirukialuseid leiad siit: https://kuuvalgus.ee/kategooria/viirukid-koonusviirukid/viirukialused/.

 

Bränd

ANKH-KOONUSVIIRUKI JA VIIRUKI ALUS 2IN1

Vaata viirukite valikut siin

5.90 sis. KM

3 laos